Jednoduchá platba

Knihy z nabídky knihkupectví a vydavatelství Šuplík.cz můžete objednat a koupit jednoduše, pouhým odesláním SMS.

Stav objednávky

Ověřte si, v jakém stavu je vaše SMS objednávka.

Obálka - přední strana Obálka - zadní strana

Deník z cesty kolem Annapuren

Tomáš Janíček

Cena knihy je 297 Kč, poštovné je zdarma.

Postup pro objednání knihy

Pošlete na číslo 9020099 SMSku s textem:

SUPLIK 25 jmeno prijmeni adresa

Po potvrzení první SMS pošlete druhou SMS s textem:

SUPLIK 25

Po potvrzení druhé SMS pošlete třetí SMS s textem:

SUPLIK 25

Třetí SMS bude opět potvrzena a tím je objednávka i platba dokončena. Knihu zašleme do 5 dnů na adresu uvedenou v první SMS.

O knize

Několika dotazy si ověřujeme další cestu – nejde to jinudy, než nekonečnými schody, kterými je třeba zdolat převýšení asi tisíc metrů. Schody z balvanů vedou svahy s terasovitými políčky – stovky teras nad sebou. Krajina je to dokonale odlesněná a nám to vychází na dobu největšího horka mezi 11. až 15. hodinou, kromě půlhodinky pauzy na polévku ve vesnici Kimche. Je to pro mě nejtěžší úsek cesty. Ověření čerstvé zkušenosti – peklo a ráj nejsou odděleny. Cesta do ráje vede přes peklo. Slovy z „Proroka“: „Do nebe však smíš vstoupit, až když budeš stejnou láskou milovat i peklo.“ (To se dočítám v knize s jednodenním zpožděním…) A ještě horší by to bylo v opačném směru. Potkáváme v protisměru pár splavených nešťastníků. Reklamní slogan „Rozkvetlý Nepál…“ doplňuji v duchu dovětkem „…na vašem hrobě“. Ozývají se zase kolena – snažím se šetřit to nedávno oteklé. Do toho občasné kýchání. Některý z pylů ve vzduchu není ten správný… Nemá to chybu. Konečně dosahujeme dna údolí; povolujeme si další přestávku na jednu kolu. Čeká nás ještě nekonečná hodina a půl chůze údolím mezi Syauli Bazarem a Birethanti. Útěcha je v tom, že vše je to naposledy – ráno poslední doušek slivovice, poslední tabletka vitaminu, poslední klesání schody do údolí… Rozlévá se mi v duchu pocit celkového usmíření. Jsem připraven opustit tento svět hor s pocitem, že jsem nic neodbyl. Dobře využitý čas. Tak nějak by člověk měl odcházet i v opravdovém cyklu života – i v tom tahle cesta kopíruje tu opravdovou…

O autorovi

Tomáš Janíček je šumperský lékař, který se v posledních letech věnuje homeopatii a akupunktuře. Cestou do Nepálu si se svou manželkou a třemi přáteli splnili k padesátým narozeninám jeden ze svých snů. Deník je autentickým záznamem, který vznikal denními zápisy během cesty. Zahrnuje kromě detailního popisu trasy také osobní dojmy z místní kultury, lidí, zažitých událostí a úvahy o širších souvislostech lidského života. Text bohatě doplňují autorovy fotografie nejzajímavějších míst a okamžiků. Z kombinace slova a fotek očima čerstvého padesátníka si uděláte obrázek, co vše lze na takové opravdové cestě zažít. Každá kniha je originál s věnováním autora.

Informace o knize

Autor: Tomáš Janíček
Počet stran: 82
Formát: A5
Vazba: měkká, lepená
Každá kniha je vlastnoručně podepsaná autorem.

Cena tří SMS je 297 Kč vč. DPH. Tech. realizace AXIMA spol.s r.o. Tel. infolinka: 777 634 069, email: prsms@axima-brno.cz, www.platmobilem.cz.

Co jsme zač?

Šuplík.cz je knihkupectví a vydavatelství, které tiskne a vydává klasické papírové knihy zejména začínajícím autorům.

Kromě výroby a vydání knihy zajišťujeme i její přímý prodej přes SMS.

Přečtete si více o Šuplíku nebo nám rovnou napište – se vším vám poradíme.